Karen Klim, Erindringens hage
  • HGP - Utstilling

Utstilling: Karen Klim

Dato

Lørdag 28. mars 2015 - søndag 31. mai 2015

Tidspunkt

kl. 14.00 - 17.00

Stad

Hå gamle prestegard

28. mars - 31. mai 2015

Karen Klim
Øyeblikkets stillhet 
glass

Hå gamle prestegard har følgt Karen Klim i mange år og er no glade for endeleg å få ei separatutstilling med kunstnaren.   

Karen Klim har sidan 1978 arbeida med varmt glas frå atelieret sitt på Frysja i Oslo. Ho seier at «vann, is og den fastfrosne natur» er element som inspirerer henne. Vidare påpeiker ho at «glasset er et spontant, mykt og føyelig materiale - når det er varmt. For meg er det viktig å beholde noen av de kvaliteter i det ferdige verk. Etter arbeidet er nedkjølt, benytter jeg meg i noen tilfeller av sandblåsning og sliping.»

Eit kjenneteikn med arbeida til Klim er at ho med det varme, flytande glaset, klarer å fange og halde fast sanseligheten og karakteren i forma. Ein kan ofte sjå at den ferdige forma ein gong har vore flytande masse.

I utstillinga på Hå gamle prestegard vil ho syne vasar, stilleben og objekt, alle i fritt forma glas.

Karen Klim (f. 1951) er fødd i København og bur og arbeider no i Oslo. Ho er utdanna ved Kunsthåndverkerskolen i København. Klim har delteke på ei rekkje gruppeutstillingar og hatt fleire separatutstillingar. Ho er kjøpt inn av mellom anna alle Kunstindustrimusea i Norge, Kunstindustrimuseet i København, Victoria and Albert Museum i London og Norsk Kulturråd.

 

Karen Klim, Lyden av frost, 2012. Glasvase

Karen Klim, Lyden av frost, 2012

Espen Grøndal

 

 

 

Praktisk informasjon

Om arrangøren

Blir arrangert av

Hå gamle prestegard

Om staden

Namn

Hå gamle prestegard